Паска медова

Паска медова
Оцініть, будь ласка, цей пост.
[Total: 0 Average: 0]

Ця паска точно порадує любителів меду і тих, хто з певних причин не вживає цукор, але не може собі відмовити в тому, щоб скуштувати великодній смаколик.

Цього року я вирішила потішити свого чоловіка і спекла на Великдень медову паску. Вона вийшла не дуже ситна, проте досить смачна й ароматна. Скажімо так, щось середнє між здобою і хлібом, але все ж ближче до здоби.

Цукру практично не використовувала, за винятком цукрової пудри для глазурі, оскільки побоялася робити її виключно на медові. Мед взяла акацієвий (купувала тут) – він дуже запашний і не має надто виразного присмаку й аромату, як, приміром, гречаний. Хоча цілком підійшов би і липовий, у крайньому разі – соняшниковий.

Навіть прикрашала не цукровою кондитерською посипкою, а корисним квітковим пилком, що містить усі такі необхідні для людського організму вітаміни та мікроелементи.

Тож якби не використані дріжджі та борошно (для тих, у кого непереносимість глютену), то, можна сказати, вийшов абсолютно корисний і поживний виріб.

А щоб приготувати медову паску, необхідні такі інгредієнти (з розрахунку на три паски діаметром 12 см, заввишки 14 см і вагою приблизно 340 г кожна).

Опара:

60 г теплого молока,

20 г свіжих дріжджів,

1 ст. л. меду,

50 г пшеничного борошна вищого ґатунку.

Тісто:

Уся опара,

6 яєць,

120 г меду,

100 г вершкового масла кімнатної температури,

1 ст. л. лимонної цедри,

450 г пшеничного борошна вищого ґатунку,

1/4 ч. л. солі,

150 г родзинок,

100 г медового вина.

Медова глазур:

0,5 білка від яйця 1-ї категорії,

120-150 г цукрової пудри,

1 ст. л. меду,

жовтий барвник або ж 1 ч. л. морквяного соку.

Для прикрашання:

30 г квіткового пилку.

Приготування

Спершу готуємо опару.

У невеличкій посудині розігріти молоко до 30-40ºС і розчинити в ньому дріжджі та мед. Всипати просіяне борошно й заколотити рідкувату суміш. Накрити посудину з опарою кухонним рушником і покласти в тепле місце на 1-1,5 год., щоб підходила.

Перебрати родзинки, залити їх медовим вином і відставити вбік.

Через 1,5 год. у миску середнього розміру вбити яйця, розмішати їх за допомогою вінчика до однорідного стану, влити мед, вкинути розм’якле вершкове масло і сіль, знову все ретельно перемішати. У кінці додати просіяне борошно і лимонну цедру, замісити тісто. Робити це впродовж 15-20 хв., аби всі інгредієнти добре перемішалися і тісто гарно вимісилося.

Накрити миску рушником і поставити в тепле місце на 1,5-2 год., аби підходило. Десь за 1 год. обім’яти і знову вкрити рушником.

Коли тісто підійде, родзинки відцідити від рідини, обсушити паперовим кухонним рушником, додати 1 ст. л. борошна і обволокти ним сухофрукти. Перекласти родзинки в невеличке металеве ситечко та струсити ним, позбуваючи їх від зайвого борошна.

Додати до тіста родзинки, гарно перемішати, розділити його на частини і розкласти по формах, змащених вершковим маслом, наповнюючи їх на третину. Покласти форми з тістом у тепле місце десь на 1 год., щоб тісто збільшилося приблизно удвічі.

Змастити пасочки жовтком і покласти в духову шафу, нагріту до 200ºС, пектися на 20-25 хв. Готовність перевірити дерев’яною паличкою.

Тим часом приготувати глазур.

Білок розмішати з цукровою пудрою та медом, збити міксером до густуватого блискучого стану. Додати краплину барвника або ж потроху морквяний сік, аби глазур набула світло-жовтого кольору і не була рідкувата (від соку). Глазур від меду буде злегка рідкувата, але все ж таки густа.

Пасочки витягти з духовки, через 10 хв. вийняти з форм і покласти на решітку стигнути.

Ще теплуваті прикрасити глазур’ю і посипати квітковим пилком.

Залишити паски у спокої, аби підсохла глазур. Навіть наступного дня глазур може трішки липнути, але дуже гарно різатиметься і не кришитиметься.

Смачного!

Паска медова
Паска медова
Паска медова
Паска медова
Паска медова
Паска медова
Паска медова
Паска медова


2 thoughts on “Паска медова”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *