Паска пухова

Паска пухова
Оцініть, будь ласка, цей пост.
[Total: 0 Average: 0]

Ця паска настільки ніжна і легка, майже невагома. Недарма вона отримала таку назву. А ще дуже ароматна і смачна.

Щороку десь за місяць до Великодня я починаю випікати паски. Оскільки душа завжди прагне свята і різноманіття, тож смаколики щоразу мають бути іншими. Що може бути ліпшим за дивовижну насолоду від нового смаку? Хоча, чесно кажучи, іноді трапляються рецепти, які, здавалося б, ретельно відбирала, та вони з певних причин не виправдали очікувань. Проте це зовсім не стосується цього рецепту.

Паска за ним має дивовижну текстуру, вона так і тане в роті. Тісто для неї  замішують на заварній опарі, однак загалом увесь процес не трудомісткий.

Щодо особливостей приготування пухової паски, то є кілька порад.

  1. Аби тісто гарно підходило, дріжджі слід розчиняти в теплій завареній суміші. Найоптимальніша температура – 37-40°С. У холодній опарі дріжджі не розмножуватимуться, а в гарячій – загинуть.
  2. Використовувати саме свіжі дріжджі – вони значно краще діють, хоча сухі теж підійдуть.
  3. У тісто слід додавати саме жовтки, причому збиті з половиною цукрової пудри до світлої суміші. Незбиті жовтки, а поготів білки роблять тісто дещо важким і не дають йому нормально підходити.
  4. Причому найліпше використовувати жовтки домашніх яєць. Вони і корисніші, і поживніші, а про колір готового вибору взагалі мовчу, світлини – красномовне тому свідчення. Хоча не критично, якщо використати і магазинні – пух же білого кольору. 🙂
  5. Необхідно ретельно вимісити тісто – приблизно 15-30 хв., тоді його структура буде однорідна, компоненти чудово поєднаються і виріб матиме ніжну текстуру. Тісто місити доти, доки воно не почне легко відставати від рук.
  6. Не слід квапитися з випіканням, треба дати розстоятися тісту, але не надто довго, щоб паска потім не вийшла кислою і глевкою. Воно має гарно підійти, збільшившись за розміром у 1,5-2 рази. Слід орієнтуватися на час, указаний зазвичай у рецептах, і на саме тісто – воно має бути пухким і еластичним.
  7. Бажано додавати або небагато родзинок, або ж гарно висушені й подріблені горішки. Інакше вся ця здоба не даватиме тісту нормально підійматися. І не переймайтеся, що вони не будуть так помітні у пасці, зате її текстура вам дуже сподобається.
  8. Гарячу паску треба дуже ніжно виймати з форми. А найліпше – дати їй спершу охолонути, а тоді вже виймати. Причому навіть із духової печі слід акуратно виймати, адже тісто надто ніжне і гарячим може дещо осунутися.
  9. Готовий виріб за бажання можна прикрасити глазур’ю, марципаном, збитими і злегка запеченими білками – що кому більше до вподоби. Я ж залишила паску без оздоби, оскільки вона і так мала чудовий вигляд. І знову ж таки, прикрашати треба охолодженою, щоб не осіла. Так, як бісквіт, вона не осяде, це точно, але ось боки вийдуть не надто рівними.

І хоч я паралельно пекла королівську паску, й чоловікові та більше сподобалася (тісто здобніше і досить багато смачних доданків), текстура в цієї була значно ніжніша.

А щоб приготувати пухову паску, необхідні такі інгредієнти:

0,5 скл. молока,

70 г свіжих дріжджів,

3/4 скл. цукрової пудри,

10 жовтків,

150 г вершкового масла,

360-400 г пшеничного борошна вищого ґатунку,

1 чарка рому,

70 г родзинок,

1 бодян,

ванільна есенція,

цукати,

дрібка солі.

Приготування

Напередодні ввечері залити родзинки ромом і залишити на ніч.

Наступного дня закип’ятити молоко і заварити ним склянку борошна, розтерти, щоб не було грудочок.

Щойно остигне до теплого стану, додати туди дріжджі й залишити, аби суміш підходила.

Жовтки із цукровою пудрою збити до білого крему.

Додати до опари збиті жовтки і решту борошна. Гарно вимісити тісто впродовж 15-30 хв., щоб відставало від рук. Влити розтоплене вершкове масло, всипати сіль і знову вимісити. У кінці додати родзинки, відціджені від рому й висушені за допомогою паперового рушника, подріблений бодян та ванільну есенцію. До речі, ром можна не виливати, а додати до тіста, попередньо ретельно процідивши.

Розкласти тісто у форми, заповнивши їх на 1/3 від об’єму, і залишити в теплому місці, щоб підходило.

Випікати в заздалегідь розігрітій до 180°С духовій шафі 50-55 хв.

Прикрашати охолодженою.

Веселих свят і смачної паски!

Паска пухова

Паска пухова

Паска пухова
Паска пухова
Паска пухова
Паска пухова


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *