Капрезе із грузинською ноткою
Що буде, якщо поєднати середноземноморську пристрасність із кавказьким темпераментом? Звичайно ж, неймовірний вибух аромату і смаку.
Як у кого, а в мене, окрім української, улюбленими є страви грузинської й італійської кухонь. Часто готую їх, час від часу вдаючись до експериментів. Цього разу спробувала дещо увиразнити таку, здавалося б, просту закуску як капрезе.
Звичайно, у цієї страви і так самодостатній та дуже ніжний смак, однак завжди є місце для імпровізації. Деякі кухарі додають сюди різноманітні прянощі, каперси чи інші таємні складники. Мені теж захотілося якоїсь пікантної нотки. Спроба вийшла досить вдалою, тож я вирішила занотувати рецепт. Ось він.
Інгредієнти:
80 г моцарелли,
80 г сулугуні,
5-6 середніх помідорів,
кілька гілочок базиліку (туласі, лимонного, анісового, чебрецевого або іншого ароматного сорту; я ж використала три сорти: лимонний, анісовий і “Червоний рубін”),
сванська сіль (за смаком),
чорний мелений перець (за смаком),
дрібка хмелів-сунелів,
2 ст. л. лляної олії,
кілька краплин бальзамічного оцту з Модени.
Приготування
Моцареллу витягти з розсолу і нарізати гострим ножем скибками завтовшки 0,5 см. Так само нашаткувати сулугуні.
Помідори для капрезе краще брати м’ясисті, тобто салатні (на жаль, у мене були тепличні). Порізати їх так само, як і сири – кільцями такої ж товщини.
Викласти на широку пласку тарілку кільцем, чередуючи помідори із сирами. Їх можна перекладати листочками базиліку (я ж просто взяла два види зеленого базиліку і розмістила листочки поверх овочів і сиру, а пару невеличких гілочок “Червоного рубіну” – в центрі страви).
У ступці змішати сванську сіль, хмелі-сунелі та чорний перець, приправити закуску.
З лляної олії та бальзимічного оцту приготували соус і полити ним страву.
Закуску слід готувати прямо перед подачею на стіл.
Смачного!